RUSNACK´S – funky folk “po rusnácky”

PREŠOVSKÁ KAPELA RUSNACK´S

Kapela vznikla v roku 2015 a tvorí ju 5 sympatických muzikantov od nás z východu. Iniciátorom vzniku kapely a hudobného nápadu hrať “funky folk” bol rodák zo Zboja Ladislav Ladomirjak, frontman, spevák a zároveň člen divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove. Druhým zakladateľským členom bol Janko Uhriňák, bubeník z Prešova. Ďalšími členmi sa postupne stali tiež Prešovčania Janko Lazorík – saxofonista, Matúš Bačinský – basgitarista a Miloš Humeník – gitarista.

Dňa 8.8.2019 nás poctili svojou návštevou, v Rádiu SNINA, všetci piati pozitívne naladení členovia, ktorí našim poslucháčom zahrali priamo v éteri aj naživo. Bola to ich “rádiová premiéra”, no humor ich počas pobytu v štúdiu neopúšťal ani na chvíľku. Zážitok to bol naozaj fantastický a atmosféra úplne skvelá. Záznam z rozhovoru a hudobnej tvorby kapely RUSNACK´S nájdete tu ?

Rozhovor s hudobnou skupinou RUSNACK’S na našom YouTube archíve.

Členovia nám prezradili, že by radi vydali svoje 1. CD, kde budú skladby nielen s textami rusínskych ľudových piesní, ale aj songy s ich vlastnou hudobnou a textovou tvorbou, tiež v rusínskom jazyku. Čo viac dodať, držíme im palce nech sa im ich sen podarí splniť a tešíme sa kedy nám ho do štúdia Rádia SNINA prídu predstaviť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *