Historicky 1. premiéra Divadla Sofia v Snine

SNINSKÉ OCHOTNICKÉ DIVADLO SOFIA

Divadlo Sofia vzniklo v Snine v októbri 2018 a jeho zakladateľom bol Mgr.Art Peter Gecík, herec a moderátor. Ďalšími členmi divadla sa stali dobrovoľníci – neprofesionáli: Adriana Bobáková, Diana Komárová, Anna Galandová, Jasmína Staruchová, Michal Čokina, Dorota Špuntová, Hana Babincová, Darina Zimová, Lea Zimová, Alexandra Reváková a Bianka Bobáková.

1. PREMIÉRA NIESLA NÁZOV “ZAS TUPITELIA”

Dňa 16.8.2019 sa v Sninskom kaštieli uskutočnila verejná generálka a 17.8.2019 historicky 1. premiéra tohto ochotníckeho divadla. Išlo o hru českého autora Petra Tomšu s názvom “Zas Tupitelia”. Dej sa odohrával v miestnej krčme, kde zasadali členovia obecného zastupiteľstva spolu so starostom. Riešili sa body zasadnutia, v ktorých by sa našla nejedna obec a padali vtipné hlášky a satiricko-ironické momenty, v ktorých by sa našiel nejeden poslanec.

PREDSTAVENIE SA ODOHRALO V SNINSKOM KAŠTIELI

Divadlo Sofia nacvičovalo hru v priestoroch Domu Matice slovenskej v Snine a 1. premiéra sa uskutočnila v Sninskom kaštieli. Sála bola viac než plná, diváci obsadili 110 stoličiek a aj miesta na státie. Hra bola vtipná, zábavná, tlieskalo sa aj počas deja a samozrejme veľký potlesk znel sálou aj po vystúpení. Mnohí diváci zhodnotili predstavenie ako: “veľmi dobré, ohromné, vtipné, našli sme tam paralelu zo zasadnutí…” a taktiež prirovnali herecké výkony ochotníkov k profesionálom. Po premiére, ako je zvykom, čakalo na hostí pohostenie, ktoré podporila Vinotéka Snina, Reštaurácia Harmen a sami ochotníci, či ich rodinný príslušníci, ktorí pripravili aj domáce občerstvenie.

ĎALŠIE PREDSTAVENIA DIVADLA SOFIA

Ak ste zmeškali toto predstavenie, máte šancu ho vidieť už 25.8.2019 o 17:00 na námestí v Humennom, kde sa uskutoční 1. ročník Festivalu ochotníckych divadiel a kde naši sninskí herci vytúpia s touto hrou znovu. Následne stačí sledovať Facebook alebo web stránky Divadla Sofia divadlosofia.sk, kde bude zverejnený najbližší plán predstavení hry ZAS TUPITELIA.

Tým, ktorým sa hra veľmi páčila, prezradíme, že ochotníci už nacvičujú ďalšie predstavenie s názvom “Taxi si zavaril”, ktoré by malo byť odpremiérované do konca tohto roka. My sa už teda nevieme dočkať 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *