BALANCING ART – UMENIE NAD KTORÝM BUDETE ŽASNÚŤ

UNIKÁTNE KÚSKY JEDNÉHO VÝCHODNIARA…

Patrik Ondik “Zverky”, ktorý pochádza z Belej nad Cirochou, sa venuje “umeniu balansu” už niekoľko rokov. Je to jeho hobby, ktoré robí s neskutočnou trpezlivosťou, chuťou a nápadom. O tomto umení bol porozprávať aj v éteri Rádia SNINA (záznam z rozhovu nájdete tu)?.

Jeho rozprávanie o balancing art-e nás zaujalo natoľko, že sme tento talent chceli vidieť ihneď naživo. Posúďte sami a pozrite si aj video zo štúdia, ako sa mu podarilo vybalansovať náhodné predmety, ktoré sme v rádiu mali po ruke ???.

Našim dnešným "live" hosťom v Rádiu SNINA bol Patrik "Zverky" Ondik a pozrite si čo sa mu u nás podarilo "vybalansovať" ??? ?????

Uverejnil používateľ Rádio SNINA Pondelok 29. júla 2019

BALANCING ARTS LEPIDLOM ČI BEZ?

Balancing art, art of balance, stone balancing alebo rock balancing – aký je v tom vlastne rozdiel? Pri stone/ rock balancing-u ide o balans kameňov či už vo voľnej prírode, na záhrade alebo aj v interiéry. Zverky sa venuje nielen balansu kameňov, ale aj rôznych iných predmetov a to sa označuje ako balancing art alebo art of balance. Niektorí umelci v zahraničí používajú pri tomto umení rôzne pomôcky na spevnenie. Patrik nám prezradil, že on sám pri balanse nepoužíva na spevnenie žiadne klince, drôty, lepidlo či “mamut”. Pri svojej práci využíva hlavne fyziku – znalosť ťažísk predmetov.

Patrik sa balancing art-u začal venovať úplne náhodne pri prechádzke lesom. Prvé pokusy balansu trvali aj niekoľko dní. Po pár rokoch to má už “v oku” a balansovať predmety sa mu darí už aj za niekoľko minúť. Zatiaľ je pravdepodobne jediný na Slovensku, ktorý sa tomuto umeniu venuje.

V prípade, že by ste mali záujem napríklad o tuning Vašej záhrady v podobe stone balancing (balans kameňov) alebo balancing art teda balansu iných predmetov, Patrik Ondik sa toho rád a s chuťou ujme. Fotky jeho prác ako aj kontakt na neho nájdete na Facebooku: Zverky Balancing Art – SVK.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *