PLŇME SI SVOJE SNY – Najlepšie nápady prichádzajú o 4:00 ráno ?

NÁPADY PRICHÁDZAJÚ NEČAKANE


Aj Vám sa už stalo, že ste v noci nemohli spať a napadlo Vás toooooľko veľa vecí, čo všetko by sa dalo, no ráno ste sa zobudili akoby nič a na všetko ste zabudli? Odteraz si svoje nápady radšej zapíšte. Nikdy totiž neviete, ktorý bude ten, čo Vám zmení život. Sninčanka Alexandra Kováčová takýto nápad raz mala práve o 4:00 ráno. Vďaka nemu sa tým dnes živí. Je autorkou blogu Crazy Sexy Fun Traveler, ktorý bol 1. cestovateľským blogom na Slovensku a dokonca aj jedným z prvých cestovateľských blogov na svete. Saša nám o tom, ako to celé začalo, bola porozprávať v Rádiu Snina. ZÁZNAM Z ROZHOVORU NÁJDETE TU ?

ISTOTA” vs. “NEISTOTA”?

Vlastné sny si často neplníme zo strachu pred neistotou. Len málo z nás si dovolí zanechať “istú” prácu pre nenaplnené sny. Saša nechala prácu letušky a vrhla sa do blogovania, aj keď sa spočiatku hanbila ukázať svoje články verejnosti. Vtedajšia neistota je dnes už pre ňu slobodou. Slobodou pracovať kedy chce, odkiaľ chce, pričom sa musí spoliehať iba sama na seba a na svoju šikovnosť. Blogovaniu sa venuje viac ako 9 rokov, dokonca napísala aj 5 e-bookov. V súčasnosti má vyše 94.000 followerov na sociálnych sieťach a precestovala už 60 krajín sveta.

ŽIVOT PODĽA VLASTNÝCH SNOV

Život podľa svojich snov, ako aj blogovanie o cestovaní, neznamená zároveň “ničnerobenie”. Ako sa spieva v jednej z pesničiek skupiny L.U.Z.A. “aby si niečo dosiahol, tak musíš proste makať”, tak to platí aj pri ceste za svojim snom. Chce to nielen dobrý nápad, vieru v samého seba, ale zároveň aj poriadnu dávku odvahy a nesmiernu vášeň, pre činnosť, do ktorej by ste sa chceli pustiť. Lebo bez vášne, ako spomína Saša, by ste čoskoro stratili motiváciu pracovať na realizácii svojho sna. “Crazy Sexy Fun Traveler-ka”, jej práca ako aj jej blog sú isto pre mnohých veľkou inšpiráciou. Preto sa netreba báť nápadov, ktoré prichádzajú o 4:00 ráno 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *