UŽ O PÁR DNÍ – ?DNI MESTA SNINA 20-22.9.2019

AKO TO BUDE PREBIEHAŤ

Už o niekoľko dní sa začnú Dni mesta Snina, ktoré budú prebiehať “po novom” a to celý víkend od PIATKA 20.9.19 až do NEDELE 22.9.2019. S týmto nápadom prišla nová riaditeľka Mestského kultúrneho a osvetového strediska Mgr. Diana Turčík, ktorá o tom všetkom, čo sa v tieto dni chystá, bola porozprávať aj v Rádiu SNINA. ZÁZNAM Z ROZHOVORU NÁJDETE TU ?

NA ČO VŠETKO SA MÔŽETE TEŠIŤ

Slávnostné dni začnú tradične Sninským jarmokom v piatkových ranných hodinách, ktorý bude končiť netradične, a to až v sobotňajších večerných hodinách.

Novinkou budú TVORIVÉ DIELNE určené pre všetkých a Montessori herničky určené pre tých najmenších, ktoré budú k dispozícii v piatok od 9:00 – 11:00 a od 15:00 – 17:00.

V Matici slovenskej, práve v piatok dopoludnia, začne Výstava osobností rusínskej medzivojnovej histórie, ktorá bude prebiehať aj následujúce dni.
V piatkové poobedie vás čakajú vystúpenia materských škôl, základných škôl aj vystúpenia záujmových klubov. O 15:00 hod. prebehne slávnostné otvorenie a to primátorkou mesta Snina Ing. Danielou Galandovou. O večerný hudobný program je taktiež postarané, pričom v piatok o 18:00 to bude slovenská hudobná skupina z Prešova HRDZA a v sobotu o 18:00 vystúpi známa slovenská speváčka CELESTE BUCKINGHAM .

Piatkový večer zavŕši Letné kino, kde sa na námestí Centrum bude premietať koncertný film Made in SlovakiaIMT SMILE a LÚČNICA.

V sobotu Vás na námestí čakajú ukážky remesiel a v nedeľu si určite nenechajte ujsť akciu ČLOVEK, PES A KÔŇ, TOMBOLAU a SÚŤAŽ VO VARENÍ PIROHOV, ktoré sa uskutočnia na ihrisku pri hlavnej autobusovej stanici. Celý program nájdete tu ?

STRETNUTIE HISTORICKÝCH VOZIDIEL POD VIHORLATOM 2019

Ako po minulé roky, tak aj tento rok nebudú chýbať ani historické vozidlá, ktoré budete môcť vidieť v piatok od 13:00 hod. na ihrisku pri autobusovej stanici cca do 16:00 hod. a potom v sobotu o 17:15 pri Sninskom kaštieli a v nedeľu opäť na ihrisku. Program stretnutia historických vozidiel nájdete tu ?

STARINA – VODA VIERY

Ak už budete v sninských uliciach na Dni mesta Snina, rozhodne zájdite pozrieť aj do Sninského kaštieľa, kde od 19.9.2019 bude prebiehať výstavaStarina – voda viery” ktorá Vám v podobe fotografií rozpovie príbeh o vysídlencoch z oblasti vodnej nádrže. Zároveň začne aj edukačné podujatie pre žiakov 2. stupňa základných škol a stredných škôl, ktorí sa budú môcť zapojiť svojou vlastnou tvorbou. Viac info nájdete tu ?

PRAJEME VÁM PRÍJEMNÝ KULTÚRNY ZÁŽITOK!?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *