ČO BUDE S RÁDIOM SNINA ?

PÝTATE SA NÁS

Odkedy bola na mestskom zastupiteľstve v Snine oznámená dohoda o ukončení spolupráce o poskytovaní rozhlasových služieb medzi občianskym združením Rádio Snina a mestom Snina, na základe vynútenia poslancami, ktorí odmietli schváliť rozpočet, ktorý by takúto položku obsahoval, pýtate sa nás často, či končí Rádio SNINA.

NAŠE NÁPADY, MYŠLIENKY A VÍZIE RÁDIA

Keď sme 5. mája písali náš prvý článok na stránku rádiosnina.sk, mali sme jasnú myšlienku, ktorú sme od prvého dňa aj poctivo presadzovali.

“Našim cieľom je vytvoriť rádio, ktoré bude šíriť dobrú náladu, objektívne aktuálne informácie a mediálne podporovať kultúru, šport a spoločenské dianie v meste. Radi by sme sa stali každodenným spoločníkom obyvateľov mesta Snina, spoľahlivým partnerom a pomocníkom. Veríme, že naše vysielanie bude ľudí v našom meste spájať. A nielen ľudí v Snine, ale v celom okrese. Pomôže nám všetkým objavovať hodnoty, ktoré tu máme. Pomôže transparentnosti a rýchlej informovanosti medzi mestom a jeho obyvateľmi.”
(citát z článku Ahoj Snina, volám sa Rádio Snina a som na “ceste” 🙂 , z 5.5.2019)

POZITÍVNA SPÄTNÁ VÄZBA OD VÁS

Od prvého dňa spustenia vysielania sme dostávali od Vás vo veľkej miere skvelú spätnú väzbu, ako nám držíte palce, ako radi počúvate naše vysielanie a ste milo prekvapení bohatosťou informácií o meste Snina, podujatiach a aktivitách mestského úradu, občianských združení a okolitých obcí. Mnohí ste nám písali aj z rôznych krajín, v ktorých pracujete alebo žijete a boli ste nadšení, že vďaka Rádiu SNINA ste znovu získali kontakt s rodným mestom, či okresom, v ktorom ste prežili podstatnú časť svojho života. Mnohé Vaše reakcie boli tak úprimné a emotívne, že nám často vohnali slzy do očí. ĎAKUJEME VÁM ZA TO. To bol presne jeden s hlavných cieľov našej práce. Spojiť to, čo sa zdalo byť rozdelené. Dostať aktuálne informácie tam, kde sa bežne nedostávali. Informovať o tom, o čom sa bežne nehovorilo. Predstavovať rodákov, ktorí sú výnimoční alebo robia zaujímavé činnosti, ktoré podporujú lokálnu kultúru a tradície.

V ČOM BOL PROBLÉM?

Žiaľ, stretli sme sa nielen s pozitívnymi ohlasmi, ale aj s negatívnymi, a to najmä zo strany anonymnej facebookovej stránky DVS, ktorá dezinformáciami manipulovala verejnou mienkou a podnecovala v ľuďoch nenávisť a závisť ohľadom fakturácie Rádia SNINA za prácu vykonanú pre mesto Snina.

Negatívne ohlasy boli však aj zo strany poslancov mestského zastupiteľstva v Snine, ktorí sami schválalili v rozpočte financie na tieto služby v apríli 2019. No po 3 mesiacoch od spustenia vysielania zmenili svoje rozhodnutie bez toho, aby sa prišli niekedy pozrieť či informovať sa ako Rádio funguje (s výnimkou 3 poslancov). So všetkými poslancami sme sa niekoľkokrát snažili spojiť ohľadom doladenia podmienok spolupráce, keďže bola podľa ich názoru neefektívna. Zostali sme však bez odpovede a ochoty niečo riešiť. Následne dňa 12.12.2019 došlo k podpísaniu dohody o ukončení zmluvy s mestom Snina.

ČO BUDE ĎALEJ?

Nás však Vaše pozitívne ohlasy aj napriek tomu všetkému posúvajú ďalej. Preto sme sa rozhodli, že rádio ako také nekončí. No nemôže však naďalej fungovať v cielenosti len na mesto Snina. Dôvodom je nevyhnutnosť rozšírenia obchodného priestoru, ktorý bude vedieť pokryť náklady na fungovanie rádia, aby sme aj naďalej vedeli poskytovať služby a napĺňať myšlienku rádia, tak ako sme si predsavzali pri jeho vzniku.

Aj naďalej budeme informovať o aktivitách a podujatiach v Snine, no pribudnú aj iné mestá v našom okolí. Motto rádia: “spájať”, tak pokračuje ďalej v ešte väčšom merítku.

V najbližších dňoch preto prebehne REBRANDING – to znamená zmena názvu rádia, a s tým spojená zmena loga, dizajnu webovej stránky a mobilnej aplikácie. Nie všetko bude z technických dôvodov možné vykonať naraz, preto Vás prosíme o trpezlivosť. Všetky zmeny budú vykonávané tak, aby nedošlo k prerušeniu vysielania.

Touto cestou chceme zároveň poďakovať všetkým, ktorí ste nás doteraz podporovali a radi počúvali, a veríme, že nám zachováte svoju priazeň aj v novom roku a v novom šate. Pripravujeme nový koncept, nové relácie a nové spojenia. Tešíme sa na to, bude to paráda 🙂

2 thoughts on “ČO BUDE S RÁDIOM SNINA ?

  1. Zdravím Vás všetkých v radiu.Niesom rodáčka zo Sniny ale žijem tu skoro 29 rokov.Keby tu bolo viacej ľudí ako ste VY tak celá Snina by už dávno vyzerala ináč.Robíte svoju prácu s láskou a viete čo chcete a to je dnes veľmi dôležité.Verím,že sa Vám podarí dosiahnúť to čo potrebujete k tomu aby ste aj naďalej mohli vysielať a šíriť tak krásnu hudbu a pozitívne slovo.Veľa šťastia prajem.

  2. Kreativne napady, ktore prinasaju dobre pocity a chvile pohody by sa mali podporovat. Preto drzim palce a prajem vam vela posluchacov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *